walizaart.pl

http://www.walizaart.pl

Kiedy kupić suknię ślubną?

suknia ślubnaKiedy kupić suknię ślubną?
 
Planowanie wesela i ślubu zaczynamy bardzo często nawet na rok przed tym ważnym dla nas wydarzeniem. Bardzo często wiąże się to z brakiem miejsc w restauracjach i domach weselnych. A czy tak samo szybko należy kupić suknię ślubną? Czy może z jej zakupem powinniśmy zdecydowanie poczekać?
 
Suknia musi być idealnie dopasowana
 
Żadna kobieta nie chciałaby pójść do ślubu w zbyt ciasnej czy wiszącej na niej sukni ślubnej. Ta powinna być dopasowana. Dlatego też mamy dwie opcje, albo kupić suknię na miesiąc przed ślubem i pilnować, żeby nie przytyć i nie schudnąć, albo kupić ją wcześniej z opcją wykonania poprawek na dwa lub trzy tygodnie przed uroczystością.
 
Poczekaj na nowe trendy
 
Jeśli bardzo zależy Ci na tym, żeby iść w sukni modnej, która będzie wpisywała się w obowiązujące w sezonie trendy, nie możesz kupić jej na rok przed planowanym ślubem. Nowe trendy pojawiają się zazwyczaj na około pół roku przed nowym sezonem. Początkowo są one prezentowane na światowych wybiegach mody i dopiero później stają się inspiracją do tworzenia projektów przez salony sukien na całym świecie. Najbezpieczniejszym progiem jest próg trzy-, czteromiesięczny. Wtedy wiadomo już, jakie style są modne.
 
Suknia na zamówienie
 
Jeśli mamy już dawno upatrzony styl, który podbił nasze serce i chcemy, aby suknia została uszyta na zamówienie, wówczas musimy sprężyć się i poinformować o naszych pragnieniach krawca znacznie szybciej. Salony sukien ślubnych w Warszawie uprzedzają, że szycie na zamówienie to nawet pół roku oczekiwania. Jeśli doliczymy do tego poprawki- czas jeszcze nam się wydłuży.

Menu